KONST / Litografier / Färglitografi 15977034
nr 1597 7034
Karl Axel Pehrson
(1921-2005), Sverige
Signerad, numrerad 367/375, daterad -75, oramat löst blad. Färglitografi. Bladets mått: 43x59 cm
Karl Axel Pehrson, född 1921, död 2005, svensk målare, skulptör och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
800 kr
måndag 12 februari 2024
kl 19:46:29
100 kr
300 kr
200 kr
250 kr (Budbetjänt)
300 kr
300 kr (Budbetjänt)
300 kr
350 kr
400 kr
450 kr
6
500 kr
600 kr
6
700 kr
Karl Axel Pehrson
Läs mer om Karl Axel Pehrson